Další bezpečnostní zařízení

Požární uzávěry GSB FIRESAFE

Požární uzávěry GSB „FIRESAFE R90/K90“ jsou určeny k uzavření odsávacích a dopravních potrubí procházejících mezi dvěma rozdílnými požárními úseky.

Jsou určeny do potrubí pro odvod prachovitých, zrnitých či vláknitých materiálů. K odsávání mastnot, olejů a prachů. Nejsou určeny do vzduchotechnických potrubí. Montují se na stěnu, strop nebo podlahu. Uzávěry zůstávají v základní poloze otevřené a uzavírají se jen v případě požáru. Mají v otevřeném stavu plně průchozí profil potrubí a jejich požární odolnost je 90 minut. Uzávěry se vyrábí ve třech velikostech od ø100 mm do ø630 mm.

Naše firma je oficiálním zastoupením firmy GSB pro Českou republiku.

Preventivní protivýbuchová opatření: 

  • Snížení koncentrace výbušných prachů v prostoru pod „Dolní Mez Výbušnosti (LEL); 
  • Inertizace prostoru (snížení koncentrace kyslíku); 
  • Detekce a uhašení jisker jako zdroje iniciace v dopravě ještě před vstupem do uzavřeného prostoru (filtru, sila, bunkru apod.); 

Následná protivýbuchová opatření ke snížení následků již vzniklého výbuchu: 

  • Ochranné systémy pro odlehčení výbuchového tlaku do volného prostoru (pasívní, bezplamenné); 
  • Ochranné systémy pro oddělení výbuchu (aktivní, pasívní). 

Zařízení pro odlehčení výbuchu – REMBE, IEP

Zařízení s průtržným panelem REMBE i IEP jsou určeny k uvolnění výbuchového tlaku při výbuchu v cyklonech, filtrech, silech, dopravnících apod.

Dodávají se v pěti typech pro různé aplikace a provozní podmínky, jako časté změny pracovních tlaků, cyklický provoz, podtlak i korozní prostředí a potravinářský průmysl. Tam, kde nelze výbuchové zplodiny uvolnit do volného prostoru, lze instalovat bezplamenná zařízení se speciálním síťovým filtrem, který zredukuje explodující výbuchové plyny a uhasí plameny. Dále zredukuje tlakovou vlnu a zvukový efekt na přijatelnou úroveň. 

 

Zařízení pro oddělení výbuchu – REMBE, IEP

pasivní: Jedná se o zpětné protiexplozní klapky, které zabrání přenosu tlakové vlny a plamenů do dalšího prostoru (Q-FlapCompact, VENTEX).

aktivní: Jedná se o aktivní protiexplozní ventil s detekcí a ovládací jednotkou (EXKOP) pro DN=80 až 250mm.

Kombinované systémy – REMBE, GreCon, IEP

Jedná se o komplexní ochranu elevátorů a dopravníků kombinací ústředny GreCon (CC5000 nebo CC7000), IR hlásičů jisker (FM3/8), odlehčením výbuchu v patě a hlavě elevátoru REMBE (EGV, Q-Box) a potlačením výbuchu v nohách elevátoru (Q-Bic). 

Všechny výrobky REMBE i IEP jsou certifikovány v souladu se směrnicí ATEX 94/9/EU a NFPA.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.